عسل

بازگشت
  • ارسال توسط خرید از بانه | بورس لوازم خانگی بانه | فروشگاه اینترنتی ماه بانو
    این کالا پس از مدت زمان مشخص شده توسط فروشنده در انبار خرید از بانه | بورس لوازم خانگی بانه | فروشگاه اینترنتی ماه بانو تامین و آماده پردازش می‌گردد و توسط پیک خرید از بانه | بورس لوازم خانگی بانه | فروشگاه اینترنتی ماه بانو در بازه انتخابی ارسال خواهد شد.

برای قیمت تماس بگیرید

توضیحات

خرید عسل طبیعی

عسل ارائه شده توسط ماه بانو 100 درصد اصلی بوده و در صورت نارضایتی پس گرفته خواهد شد

عسل این ماده غذایی طبیعی از زمان های بسیار دور در سبد غذایی انسان ها بوده است و بر اساس شواهد تاریخی از همان ابتدا نیز نیاکان ما از خواص دارویی و ارزش غذایی بالای آن آگاه بوده اند. ماده ای مغذی و معجزه گر که در قرآن کریم نیز به صراحت از آن یاد شده است و از گذشته تا به امروز همواره محبوبیت بالای در میان مردم داشته است. عسل که خود حاصل فعالیت های بیولوژیکی زنبور عسل بر روی کلاله و پرچم گل های انواع گیاهان طبیعی است خود نیز یک فرآورده بیولوژیکی فعال است و بیش از سه هزار ماده و آنزیم در آن وجود دارد که به صورت مفیدی بر روند متابولیسم و سوخت و ساز درون سلولی تاثیر می گذارد. عمده ترکیبات تشکیل دهنده عسل انواع قندها مانند گلوکز ، ساکارز ، دیکسترین و پروتوئین است و اکثر عناصر طبیعی که تا کنون شناخته شده در عسل وجود دارد. عناصری مانند آهن که برای درمان کم خونی بسیار مفید است و مصرف آن برای درمان کم خونی توسط پزشکان نیز توصیه شده است. از دیگر عناصر موجود در عسل می توان به فسفر، کلیسیم، مس، گوگرد، پتاسیم، کبالت، ژرمانیوم و… اشاره کرد.

خرید عسل ارگانیک

عسل که از شهد گل ها و گیاهان طبیعی و کمیاب روئیده از دل خاک حاصلخیز توسط زنبور تهیه می شود با توجه به نوع گیاهانی که از آنها بهره می گیرد دارایی رنگ، عطر و خواص منحصر بفردی است و سبب به وجود آمدن تنوع در این ماده غذایی شده است که در ادامه به انواع آنها به صورت موردی اشاره خواهد شد. اما نکته ای که اشاره کردن به آن خالی از لطف نیست، این است که اکثر میوه جات و سبزی ها به مرور درصد ویتامین های موجود در آن کاهش می یابد اما عسل  به سبب ساختار فضایی و مولوکلی خود و همچنین مواد نگهدارنده طبیعی که زنبور در طی فرآیند تولید به آن می افزاید مقدار و درصد ویتامین های در آن تا زمانی که در شرایط کندو یا مناسب توسط مصرف کننده نگهداری شود ثابت باقی می ماند. عسل طبیعی و به قول عامیانه ، اصل برخلاف عسل مصنوعی و صنعتی به هیچ وجه فاسد نمی شود. همانگونه که ذکر شد عسل با توجه به گیاهان مورد استفاده توسط زنبور، رنگ، عطر و خواص متفاوتی دارد که از انواع عسل ها می توان به عسل آویشن(گیاهان نعنایی) ، عسل کنار ( نام نوعی گیاه با خواص دارویی) ، عسل چندگیاه، عسل مرکبات ( که از شهد گل های درختانی مانند پرتقال، بهار نارنج ، لیمو و… تهیه شده) ، عسل گون، عسل شوید، عسل یونجه، عسل گشنیز، عسل اَقاقیا و.. اشاره کرد.

 

فروش عسل

اما از همه خالص تر و طبیعی تر عسل وحشی است، عسلی که در مکان های دور دست و دور از دسترس جانوران، زنبور وحشی آن را تولید می کند ، زنبور وحشی که نسبت به زنبور پرورشی جثته ای ریز تر دارد در مناطق کوهستانی و یا بر فراز بلندترین درختان و یا در بین شکاف صخره های صعب العبور کوهستانی اقدام به تشکیل کلونی می کند که در کتاب مقدس نیز به این نوع عسل و خواص آن تاکید و سفارش شده است. از لحاظ رنگ عسل وحشی با رنگ های زرد، سفید و قهوه ای یافت می شود. اما نوعی عسل وحشی در آفریقا وجود دارد که رنگ آن کاملا سفید و شبیه آب است با حالتی روان و غلظتی کم!

از ویژگی های فیزیکی عسل می توان به میزان چسپندگی، غلظت عسل ، کشش سطحی و رنگ اشاره کرد. میزان چسپندگی  که عامل مهمی در فرآیند تولید عسل است با مقدار آب موجود در آن رابطه ی مستقیم دارد.

غلظت عسل اساسا در عسل خام و تصفیه نشده بسیار بالاست.

کشش سطحی عسل نیز به درصد جذب رطوبت آن کمک بسزایی می کند. چرا که اصولا عسل رطوبت محیط و اطراف را به میزان بالای جذب می کند.

هرچه رنگ عسل تیره تر باشد بیشتر برای مصارف صنعتی و استفاده در سایر مواد غذایی در کارخانه جات مورد استفاده قرار می گیرد اما عسل هرچه روشن تر و مایل به قهوه ای روشن یا سفید باشد در عرضه مستقیم و مصرف و همچنین به دلیل کیفیت بالای آن برای صادرات در اولویت است.

تشخیص عسل اصل از عسل مصنوعی

یکی از ویژگی های عسل که بسیاری را نیز به شک انداخته شکرک زدن آن است عاملی که بسیاری از مصرف کنندگان عسل را در مورد اصل و یا مصنوعی بودن آن سردرگم کرده است، در این مقاله سعی بر ابهام زدایی این موضوع در قالبی کوتاه و ساده برای خواننده گان گرامی داریم: برخلاف تصور عموم که شکرک زدن عسل را مبنی بر مصنوعی بودن آن می پندارند، باید گفت این تصور کاملا اشتباه و شکرک زدن عسل به دلیل فرا اشباع بودن این ماده غذایی از لحاظ قندی است. شکرک زدن عسل تنها به دلیل شرایط نگهداری آن پس از برداشت است. بدین صورت که در آب و هوای معتدل و معمولی انبار، عسل شکرک می زند. صحت این موضوع به اندازه یست که شکرک زدن عسل در بازارهای جهانی تاثیری بر مقدار بهای آن ندارد. تنها نکته ای که باید در مورد عسل شکرک زده مورد توجه قرار داد این است که برای جلوگیری از تخمیر ، دمای محیط نگهداری را باید کاهش داد.

برای تشخیص عسل طبیعی از عسل مصنوعی راه های ساده و البته راه های پیچیده و آزمایشگاهی نیز وجود دارد که البته ما به راه های ساده خواهیم پرداخت! اولین و ساده ترین راه مزه کردن عسل است که نیازمنده تجربه است. عسل طبیعی علاوه بر شیرینی و طعم مورد انتظار دارای مطبوع بودن و لذیذی خاصی نیز هست که عسل های مصنوعی فاقد آن هستند. راه دیگر بویدن عسل است. اگر عسل برای مدت زمانی در ظرف در بسته بماند، پس از باز کردن آن بوی مطبوعی را می توان استشمام کرد و این در حالیست که عسل صنعتی فاقد عطر و بو است! از دیگر روش ها می توان آزمایش آب را نام برد اگر مقداری عسل طبیعی را زیر آب سرد بگیریم، عسل طبیعی سختی و استحکامش را حفظ و در مقابل آب مقاومت می کند درحالیکه عسل مصنوعی سریع در مقابل آب سرد از هم می پاشد و در آب حل می شود. یکی دیگر از روش های جالب تشخیص عسل طبیعی از مصنوعی آزمایش آتش است! اگر عسل آتش بگیرد و بسوزد عسل طبیعی است اما عسل مصنوعی به آسانی آتش نمی گیرد.

خواص عسل

و اما خواص عسل: عسل به صورت عمده خود دو خاصیت فی النفسه! دارد چرا فی النفسه؟! چون با توضیحاتی که در ادامه خواهیم داد شاید بتوان عسل را ماده ای زنده در نظر گرفت! عسل دو نوع اثر ضد باکتریای دارد. کارکردی که در موجودات زنده به آن سیستم دفاعی می گویند! اثر نوع اول، اثر باکتریوستانیک نام دارد. اثری که همواره مانع تکثیر و رشد انواع باکتری ها در عسل می شود. اثر نوع دوم، اثر ضدباکتریایی است که می تواند به صورت مستقیم باکتری ها را نابود کند. اشاره به همه خواص غذایی عسل در این مقاله نمی گنجد و فقط می توان به توضیحاتی کلی که در ادامه می آید بسنده کرد. عسل یک منبع انرژی عالی با هضم فوری و سهولت در جذب است. عسل هم برای افراد سالم مقوی و هم برای افراد بیمار چاره ساز و درمانگر است چراکه انواع ویتامین ها و پروتئین های که در عسل وجود دارد ضعف ها را رفع و انرژی لازم را نیز برای بهبود هرچه سریع تر تامین می کند. عسل حتی می تواند رشد نوزادان را سرعت بخشد! و با مصرف آن ، کم خونی ، مشکلات معده و گوارشی را برطرف کرد. عسل عملیات هضم و جذب غذا را نیز در روده ها آسان می کند. عسل همچنین یک تسکین دهنده قوی در برابر شدیدترین دردها نیز هست. از دیگر خواص دارویی عسل می توان درمان عفونت های دهان، گلو و بهبود مشکلات دستگاه تنفسی را نام برد. مشکلاتی مانند برونشیت و یا عفونت ناشی از هوای آلوده و دخانیات که این ماده ی طبیعی می تواند بسیار مفید و موثر بر آنها واقع شود.

عسل خاصیت های درمانی فراوان دیگری نیز دارد مانند درمان مشکلات پوستی، زخم های خارجی و یا داخلی!

جالب است بدانید که مشتقات عسل که در آزمایشگاه استراخ می شود کاربرد فراوانی در انواع کرم های مرطوب کننده دست و صورت دارد. اما نکته مهمی که نباید از قلم انداخت مصرف آن توسط افراد دیابتی است! هرچند که استفاده خودسرانه از عسل در بیماران دیابتی بی هیچ وجه منظور و نظر این مقاله نیست اما مصرف عسل در بیماران دیابتی طی آزمایشات علمی انجام شده نسبت به مصرف سایر قندها مانند نیشکر مفیدتر و زیان آور بودن آن بسیار کمتر بوده است.

بسیاری از مقاله های غیراستاندارد اینترنتی به اضافه کردن عسل به یک مایع گرم مانند آب یا شیر و مصرف  آن توصیه کرده اند. در اینجا لازم است روشنگری کامل و مفیدی دهیم! اضافه کردن عسل به مایعات گرم مانند شیر داغ به غیر از آنکه تمامی مواد مفید و خواص عسل را از بین می برد حتی باعث تولید ترکیبات سمی و خطرناکی نیز می شود.

از نکاتی که باید هنگام خرید عسل بدان توجه داشت مارک و برند معتبر است چراکه فرایند تهیه و تولید عسل توسط زنبور داران نیز خود رعایت یک سلسله موارد بهداشتی را می طلبد که در صورت رعایت نشدن آن توسط زنبور دارن می تواند خطرات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد! اولین توصیه این است که حدالامکان عسل های خام و تصفیه نشده را در سبد خرید و مصرف روزانه ی خود قرار ندهید.چرا که همواره این خطر وجود دارد که در صورت تست و آزمایش نکردن عسل قبل از روانه کردن آن به بازار، آلوده به میکروب های گیاهی و زنبوری باشد. هر چند که اکثر باکتری ها قادر به زنده ماندن در عسل نیستند اما نوعی باکتری اسپورفیتی(باکتری ای دارای یک لایه مستحکم دفاعی دور خود) وجود دارد که گاها در عسل زنده می ماند و باعث بیماری می شود. نکته ای دیگر که باید قبل از مصرف اشخاص به آن آگاهی داشته باشند نداشتن آلرژی نسبت به عسل است. عسل در برخی افراد موجب واکنش های آلرژیک مانند خارش و پف کردن پوست و یا شوک آنافیلاکنیک می شود که یک نوع واکنش شدید آلرژیک با علائم تنفس دشوار، فشار خون، سرگیجه، نارسایی قلبی و حتی مرگ احتمالی است.

برای حفظ کیفیت و خواص عسل برای مدت زمان طولانی تنها کافیست عسل را در ظرف در بسته و خارج از یخچال نگهداری کرد.

اطلاعا بیشتری از خواص این محصول را در این لینک مشاهده کنید.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “عسل”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.